PËRPLASJA/ Olti Curri kritikon ashpër Anoneta Koçin: Ke një virgjërim të menjëhershëm! Vajza: Je shumë radikal, unë zbatoj etikën

164

Ditën e sotme në rubrikën ‘Trotuar’ në emisionin ‘E diell’ u trajtua tema
‘Opinioni si presion shoqëror’ e cila solli disa përplasje mes personave që ishin të ftuar në ambientet e jashtme te televizionit.

Ishte bloggeri Olti Curii ai i cili iu drejtua Antoneta Koçit- vajzës që është pjesë e rubrikës ‘Përputhen’ duke i thënë se ajo nuk eshte ashtu siç shfaqet në ekran. Curri tha se vajza kur del para kamerave ka një virgjërim të menjëhershëm pasi bën atë që do publiku, duke e krahasuar më pas me Madonnën.
E menjëhershme ishte dhe kundërpërgjigjia e Antonetës e cila tha se opinionet e Currit janë shumë radikale.

Debati i plote:

Olti Curri: ‘Antoneta në backstage është shumë pop, e drejtpërdrejt përdor humorin, të ngacmon. Këtu Antoneta ka një virgjërim të menjëhershëm ashu siç e ka Maddonna, ajo në rrjetet sociale nuk është e flliqura e koncerteve, ajo bën atë që do publiku.

Une do preferoja që të bëja të pamundurën që Antoneta që është në backstage…

Antoneta: ‘Unë nuk jam dakord me Oltin se ai është radikal shumë përdor disa terma qe nuk me…është e vërtetë unë nuk jam 100 përqind si në përditshmëri sepse e kam theksuar se televizoni ka një etik një mënyrë të caktuar të qëndruari e të të shprehuri të fjalëve.

Debate të forta ndodhin herë pas here në rubrikën ‘Trotuar’ aty ku të ftuarit flasin pa doreza.