“Virusi aktiv të shtunën dhe të dielën”/ Armina Mevlani ironizon rregullat për mbylljen e fundjavës

181

Blogerja Armina Mevlani është një nga personazhet më të komentaura në mediat rozë. Blogerja është shumë aktive në rrjetet sociale ku ndan momente nga jeta e përditshme si dhe opinione për tema të ndryshme.

Së fundi nëpërmjet një postimi në Instastory ajo ka ironizuar rregullat e qeverisë për mbylljen e fundjavës duke mos lejuar lëvizjen e makinave dhe njerëzve.

Me një ironi therëse Armina shkruan: “Kjo fundjavë do të jetë pushim lockdoën! Nuk lejohet qarkullimi sepse virusi është aktiv vetëm të shtunën dhe të dielën. Sigurisht ka prishje teatri dhe protesta, por myslimanëve u ndalohet falja në ditën e Bajramit në shesh.”

Lexo edhe:   Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare