“Mund të ndodhin ngjarje që keni ëndërruar gjithmonë”, Meri Shehu nxjerr parashikimin: Sot ditë e veçantë sepse…

179

Astrologe Meri Shehu thotë se sot kemi Henen e re ne Binjak dhe eshte nje dite e vecante edhe pasi Aferdita e kundert ne Binjak takohet me Merkurin ne Binjak dhe me asteroidin Polymnia.

 

“Sot dita tregon respekt kujtime por edhe nevojen per te ngritur nje te ardhme te re pa harruar respektin ndaj Perendive dhe tradites”.

 

Dashi

Sot do keni nje fillim te ri ne planet tuaja si edhe nje rikthim ne disa ceshtje te rendesishme ne takime ne jeten personale apo ne nje vendim jete

 

Demi

Sot duhet te kuptoni qe nuk mjaftojn evetem te dhenat materiale apo projekti i duhur per te ecur perpara Ju duhet edhe dituri shkolle informacion dhe klas

 

Binjaket

Ne jeten personale do ndodh nje cudi e madhe Nje person i rendesishem do flasi shume mire per ju dhe kjo do ju hap dyert Por mund te keni fat edhe nga statujat apo besimet qe keni

 

Gaforrja

Ne mendjen tuaj sot do kristalizohet nje respekt per dike qe e keni nenvleftesuar dhe qe ju rithkehet si kujtim apo mesim ne jeten tuaj

 

Luani
Do ndjeheni te vleresuar ne qellimet tuaja dhe ne kontaktet shoqerore ku bashke me punen do perparoj edhe nje njohje e lene pergjysem nga e kaluara ne planin personal Dashuri Kleopatre dhe mbreterish do ta cilesoja

 

Virgjeresha
Nese nuk do pranoni asnje eperor qe tju drejtoj ne planet apo jeten tuaj atehere me patjeter duhet te gjeni nje burim frymezimi apo respekti tek figurat e rendesishme qe kane bere histori

 

Peshorja

Nje takim shume interesant ne jeten tuaj personale do ju zgjoj pasionin dhe fantazine per te bere gjera madheshtore ne jetn tuaj por edhe ne punen tuaj

 

Akrpei

Sot do keni frike se mos nuk jeni ju figura me e dashur ne syte e te dashurit apo te dashures tuaj Kjo ju detyron te silleni si nje person me vlera te vecanta apo qe veni ne vende jo te zakonshme

 

Shigjetari

Do ju rikthehet nje mundesi bashkpunimi por tashme gjerat kane ndryshuar Mund te mos punoni per idete e nje njeriu te vogel por te nje personi qe frymezohet nga Perendite

 

Bricjapi

Asnje gjepur apo situate qe nuk lidhet konkretisht me punen dhe parate veshtire se ju zgjon sot interesein deri ne momentin qe do ju ndodhin gjera qe do ju cudisin dhe do ju bejen te luteni diku

 

Ujori

Merreni me qetesi diten se keni fillime te reja dhe njohje te reja dhe dashuri te reja Ka mundesi ne jeten tuaj te ndodhin ngjarje qe i keni enderruar gjithmone qe lidhen me nje nivel te larte mendimi dhe besimi

 

Peshqit

Dita e sotme duhet tju beje te beni ndryshime ne ambjentin ku jetoni dhe te fusni objekte e zbukurime qe kane te bejne me statuja perendish apo qe mbartin energji te vecante