A do ja hash veshin Edi Ramës?! Kryemadhi nuk i përgjigjt pyetjes por tregon fundin padashje: Fëmijët e mijë do ta vuajnë shumë më shumë këtë që bëjë unë dhe burri im

262

Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Open” ka folur për shembjen e Teatrit Kombëtar. Kryemadhi është ndalur edhe tek deklarata e bërë për prishjen e Teatrit duke thënë se do t’i hante veshin Edi Ramës.

”Mos u çudisin se e pallogaritshme jam. E di shume mire se e mban mend se si asfaltoj sheshin ne kombinat. Për 10 minuta. Bilbiloste. Un nuk kërcënoj për interesat e mija. Për mua nuk ka rëndësi ca bëj unë për veten time. Kujt i hyj unë në punë 46 vjeç.

Por fëmijët e mijë dhe të tjerët të ketë një sistem tjetër. Fëmijët e mijë nuk do jenë si unë. Fëmijët e mijë do ta vuajnë shumë më shumë këtë që bëjë unë. Do të kenë të gjithë armiqtë e mijë dhe të Ilir Metës. Vetëm një shoqëri e bashkuar na bën të gjithë bashkë” tha Kryemadhi.