HYRJELAJMEAKTUALITETIu arrestua babai për trafik, jep dorëheqjen zv.ministrja e Ramës

Iu arrestua babai për trafik, jep dorëheqjen zv.ministrja e Ramës

Zv.ministrja e Arsimit, Lorena Haxhiu, ka dhënë dorëheqjen mbrëmjen e sotme nga detyra që mbante.

Dorëheqja ka ardhur pasi babai i saj, Eduart Haxhiu, u arrestua si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që dërgonte emigrantë në SHBA, Kanada dhe Britaninë e Madhe.

Zv/ministrja e Arsimit mësohet se ia ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Rama menjëherë sapo i ati u arrestua.

TE TJERA

spot_img