Horoskopi ditor, e premte 22 maj 2020

191

Dashi

Dashuria: Do ta filloni ditën me një hënë të zbehtë që ju fton të rishikoni edhe njëherë historinë tuaj të dashurisë. Ndoshta herën e fundit që keni lënë pas dore detyrat tuaja në çift për pasionet e vjetra, situata ju ka dalë jashtë kontrollit. Marsi veçon disa mesazhe interesante për beqarët.

Puna: Në punë jeni luftëtar, ju i keni vendosur vetes një qëllim të rëndësishëm dhe do të bëni gjithçka për ta arritur atë.

Demi

Dashuria: Në dashuri pritjet do ju bëjnë mirë, ju do të zgjoni pasionin dhe shumë gjëra do të duken ndryshe. Shpesh kur ankoheni se nuk jeni kuptuar, kjo varet edhe nga cënueshmëria juaj. Beqarët do sfidohen nga fati.

Puna: Një bashkëpunim nuk do të shkojë ashtu siç e keni shpresuar. Dita do jetë e trazuar, jo gjithçka do të shkojë në rrugën e duhur.

Binjakët

Dashuria: Në dashuri do të ketë histori që po bëhen gjithnjë e më të rëndësishme, jepini kohë dhe mos i përshpejtoni hapat, përvoja do të ndihmojë shumë. Beqarët me Jupiterin në krah do të kenë shtytjen e duhur për t’u rikthyer në lojë!

Puna: Ata që janë të punësuar do të duhet të luftojnë për të pohuar veten në rolin që luajnë, do të kenë vështirësi dhe përçarje për t’u përballur.

Gaforrja

Dashuria: Diskutimet e vogla familjare që nuk do të shmangen që në fillim do të çojnë në debate pafund! Tension edhe në çifte, ndërsa beqarët do favorizohen në takime thjesht rastësore, të papritura.

Puna: Venusi në shenjë inkurajon investimet, ngjarjet do t’ju ofrojnë një mundësi tjetër, menaxhojeni më mirë.

Luani

Dashuria: Marrëdhënia me partnerin mund të prishet dhe mund të ndaheni për shkak të një keqkuptimi. Mundohuni të sqaroni gjithçka tani, mund të jetë vonë më vonë. Beqarët do të kenë një dëshirë të madhe për të jetuar pasionet e tyre pa menduar shumë.

Puna: Diçka e papritur me bashkëpunëtorët do ju vërë në gjendje të keqe. Mos nxitoni për të përfunduar një projekt, ka kohë për të vendosur.

Virgjëresha

Dashuria: Nevojat tuaja në dashuri po ndryshojnë dhe sot mund të dëshironi gjëra që nuk i keni menduar kurrë më parë. Beqarët do të kontaktohen nga një person që është larg dhe do të marrin shumë lajme.

Puna: Do të jeni shumë komunikues dhe sot dialogu me partnerët dhe bashkëpunëtorët do të jenë në qendër të punës suaj.

Peshorja

Dashuria: Një moment i rëndësishëm për çiftet që kanë vendosur të konsolidojnë një lidhje. Sot do të shkëmbeni premtime me të dashurin tuaj, jeni vërtet të gatshëm të mendoni për nesër. Nëse jeni beqarë, do të tregoheni të gatshëm për takime.

Puna: Sot do të ketë shumë kënaqësi që do të rezultojnë mirë për të jetuar sfida të reja.

Akrepi

Dashuria: Nëse keni vendosur të sqaroheni me partnerin tuaj me zemër të hapur, mos prisni menjëherë paqe. Sidoqoftë, shpjegoni arsyet tuaja për të ndalur diskutimet. Beqarët do jenë pak të hutuar dhe është më mirë të bëni pushim në vend që të mendoni për arritje të reja.

Puna: Ju jeni një hap larg për të arritur qëllimet tuaja. Propozoni nismat tuaja, ju do të surprizoni të gjithë.

Shigjetari

Dashuria: Nëse keni një lidhje të vazhdueshme, gjithçka mund të duket mirë, por përvoja ju thotë se dashuria e vërtetë është diku tjetër. Merrni kohë dhe provoni përsëri. Hapet një ditë e rëndësishme për beqarët, kjo ditë është plot lajme.

Puna: Fuqia e personalitetit tuaj kombinuar me guximin tuaj të madh do ju lejojë për të ecur përpara.

Bricjapi

Dashuria: Ata që janë në çift sot mund të besojnë në ndikimin e Venusit për të transformuar marrëdhënien e tyre. Beqarët do të fillojnë të pushtojnë njerëzit pa lidhje, gati për të jetuar një histori nën dritën e diellit!

Puna: Lajm i mirë në fushën profesionale, një vështrim i vogël mund të bëjë që ju të shihni një shkëlqim shprese për të ardhmen.

Ujori

Dashuria: Prania e një të dashuri/e do të jetë kritike për të vazhduar në projektin tuaj. Sot premton të jetë një ditë fantastike, madje edhe në një nivel emocional. Koha për iniciativa për beqarët, mos qëndroni në qoshe, kthehuni në lojë!

Punë: Tregoni veten dhe përfaqësoni idetë tuaja. Do të jeni shumë profesionistë.

Peshqit

Dashuria: Merrni parasysh aspiratat tuaja përpara se të shprehni pikëpamjet tuaja. Edhe në jetën tuaj të dashurisë mos u ndikoni nga rrymat e jashtme. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të reja që do të dëshmojnë intriguese.

Puna: Ju ndiheni të fortë dhe energjikë, megjithatë përqendrimi juaj nuk do të rritet.