“E do Saliu dhe Meta teatrin”, Rama ironi me të gjithë, replikon me Edmon Budinën: Të njoh si aktor dytësor në filmat e komunizmit

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për shembjen e Teatrit Kombëtar duke ironizuar Ilir Metën dhe Sali Berishën. Në fjalën e tij në Kuvend, Rama iu përgjigj sërish dhe Edmond Budinës, duke thënë se ai e njeh si një aktor dytësor në filmat e realizimit socialist.

“Të them unë që nuk e do plaki digjital i lindur,por jo nuk e them dot se ai është një dramaturg i lindur. Të them unë që nuk e do ai komediani në Presidencë teatrin. E do ai teatrin se vjen me shqiponjën në kushtetutë dhe na çjerr të gjithëve me gjithë Çim Pekën në çantë.

Një Budinë e madhe dhe një Budinë e vogël që pas fjalimit shkojnë e përfafojnë Lulin. Budina i madh thotë që është shtetas italian, por unë e njoh si aktor dytësor në filmat e realizmit socialist”, u shpreh Rama.

TE TJERA

spot_img