FOTO/ Nëna e re: ‘Nuk i bind dot njerëzit që janë binjakë’

Një nënë e dy binjakëve krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri thotë se njerëzit nuk e besojnë se ata janë motër e vëlla pasi janë shumë të ndryshëm madje edhe në ngjyrën e lëkurës. Judith Nëokocha, 38 vjeçe, pranon se ajo mbeti e befasuar kur lindi një djalë të zi, Kamsi, dhe një vajzë albine Kachi, në vitin 2016.

 

Fotografja, nga Calgary, Kanada luftoi për tetë vjet për t’u mbetur shtatzënë derisa provoi fekondimin in vitro dhe metoda ka funksionuar. Por kur lindi 2 foshnjat u mendua fillimisht se mori fëmijën e gabuar ndërsa më pas u vërtetua tërësisht e kundërta. Judith tha: “Shumica e njerëzve nuk besojnë se janë binjakë, por janë shumë karakteristika që i ngatërrojnë ata duke filluar tek lëkura, ngjyra e flokëve etj.

 

Dikush më ka pyetur: ‘Ku janë prindërit e saj’? Tregon nëna për vajzën e saj të vogël. Po ashtu tregon se ndihet shumë keq kur shikon dhe kupton reagimet e tyre kur iu thotë se është nëna e fëmijëve dhe se ata janë motër dhe vëlla me njëri-tjetrin.

 

Çfarë ndodhi? Sazan Guri shpërthen në lot ‘LIVE’ në emision

Në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte i ftuar Sazan Guri, i cili mes lotësh foli për humbjen e qenit të tij.   Ambientalisti tregoi...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare në rrjetet sociale, ku gazetarja Sonila Musai shfaqet me vello nusërie dhe Eni Tare,   ish-banori i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...