“Do të ketë nesër pëlqimin e të gjithëve”, kryeministri Rama nis ditën me Teatrin Kombëtar, publikon foto nga…

Nje dite pasi Tirana zjeu nga protestat, e te tjera jane lajmeruar ne vijim, pas prishjes se Teatrit Kombetar, Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me projektin e Teatrit te Ri Kombetar, duke garantuar se ai do te kete pelqimin e te gjitheve.

 

Teksa poston foto te projekt idese se konceptuar nga arkitekti i famshëm danez Bjarke Ingels, Rama shkruan se “Përvoja na mësoi se ashtu si me vepra të tjera publike, të përbaltuara e másàkruara pa nisur akoma puna, nga të njëjtët ngatërrestarë profesionistë, edhe për këtë projekt të vonuar me dhjetra e dhjetra vite, do të flasë vetë vepra e përfunduar”.

 

Mesazhi i Ramës

MIRËMËNGJES? me projekt-idenë e Teatrit të Ri Kombëtar, konceptuar nga arkitekti i famshëm danez Bjarke Ingels?

 

Duke ju uruar një javë të mbarë, dua gjithashtu t’ju siguroj se Teatri i ri Kombëtar do të ketë nesër pëlqimin e të gjithëve, qoftë të të shumtëve që kërkojnë sot dhe qoftë të të paktëve që sot nuk shohin më larg se dje…

 

Përvoja na mësoi se ashtu si me vepra të tjera publike, të përbaltuara e masakruara pa nisur akoma puna, nga të njëjtët ngatërrestarë profesionistë, edhe për këtë projekt të vonuar me dhjetra e dhjetra vite, do të flasë vetë vepra e përfunduar, e cila do t’i japë komunitetit teatror skenën dinjitoze kombëtare që nuk e pati kurrë; publikut shqiptar Teatrin Kombëtar që nuk u ndërtua kurrë; Tiranës e Shqipërisë së gjeneratave të tjera, një tjetër destinacion kulturor të përmasave europiane në çdo aspekt?

 

#ShqipëriaqëDuam??☀️ #TiranaqëDuam❤️

Horoskopi 31 Mars, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Mund t'i lini mënjanë shqetësimet tuaja shëndetësore sot pasi ata që ju rrethojnë do t'ju rrisin shpirtin dhe do t'ju rrisin moralin. Biznesi juaj...

Ish-banori i Big Brother VIP ‘plas bombën’ : Të gjithë banorët janë paguar për të q…

Është diskutuar shumë herë nëse banorët që bëhen pjesë e formateve si Big Brother VIP paguhen, madje në shumë raste kanë dalur edhe shifra...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...