Horoskopi per ditën e sotme 17 maj

178

Dashi
Dita e sotme do jete ndryshe nga te tjerat, do dilni nga monotonia. Kjo fale njerezve qe ju rrethojne, prandaj shijoni momentet prane tyre. Sigurisht ceshtjet qe ju mundojne nuk do i lini mbas dore, perkushtojuni punes, por mos lini menjane as jeten private.

Demi
Do ndiheni te riskuar diten e sotme, nje ndienje pasigurie ne ambientin ku ju punoni, frika se nuk do ja dilni dot mbane ju ka pershkuar te gjithin . jua siguroj qe aftesite nuk ju mungojne, keni nevoje per stimul qe te punoni me fort se me pare, dhe do ja dilni me se miri.

Binjaket
Manovrimet tuaja per te bere dike per vete do qellojne ne shenje, do fitoni zemren e atij qe keni kohe qe e pelqeni. Keni gjetur ate qe kerkonit prej kohesh, jeni me te lumtur se kurre. Shijoni momentin lereni veten te lire, mbajeni fort dhe prane kete person pasi eshte i duhuri.

Gaforrja
Dita e sotme do jete e tej mbushur me biseda e keshilla te gjata qe nuk ju prekin fare dhe realisht do ju lodhin. Do preferonit me teper te rinit vetem dhe te lexonit ndonje liber te bukur, sesa te degjonit biseda te super diskutuara. Mbremjen ju keshilloj ta kaloni me familjen, do ndiheni komode dhe te lumtur.

Luani
Gjithe merzitja dhe stresi qe po kaloni eshte per shkak te punes, per shkak te kolegeve tuaj te avashte, per shkak te furnitoreve tuaj jo korrekte, per shkak te klienteve tuaj tekanjoze. Jeni lodhur nga kjo situate. Zgjedhja eshte te mos rrini ne qetesi e te shihni me indiferentizem gjithcka qe ndodh, analizoni cdo gje me detaje dhe bashkpunoni per nje rezultat me te mire.

Virgjeresha

Keni rrotull vetes dike qe ju dominon, kjo vlen jo vetem per individ por dhe projekte materiale qe po ju mbyllin ne vetvete. Keni prane vetes nje person magjik, prandaj lerini menjane ceshtjet e punes, stresin e dites, njerizt dhe ceshtjet dominante dhe shijoni diellin prane njeriut te zemres.

Peshorja
Ne aventuren qe keni nisur mund te gjeni veshtiresi, sidomos nga kendveshtrimi personal, prandaj parapregatituni te perballeni me nje dite te rende dhe plot deshtime. Asgje nuk do zgjidhet me nje ndjese apo justifikim. Tashme i keni njohur njerzit rrotull vetes dhe e dini se duhet te perballeni me prova.

Akrepi
Objektivet tuaj per diten e sotme do jene te ndryshem dhe nuk do keni kohen e duhur ne dispozicion, do e leni per dite te mevonshme si ceshteje. Mos i merrni gjerat me ankth dhe stres, por sidomos mos lejoni askend te nderhyje ne gjerat tuaja, ruajini me fanatizem.

Shigjetari
Planet tuaja te dites do te thyhen nga disa gjera te dala te papritura ne momentin e fundit, do dalin aq te papritura saqe nuk do te mund ti shmangni dot. Mos u perballni vetem, por merni keshilla dhe zgjidhjen do e gjeni mes miqsh. Qetesia do jete e nevojshme, prandaj niseni diten bukur.

Bricjapi
Objektivete tuaja nuk jane ndryshyar, thjesht nuk ka qene koha e duhur per ti vene ne zbatim, nese dikush ua ve ne dukje kete gje, beni indiferenten sesa te krijoni hatermbetje te kota. Ecni drejt ne jeten tuaj, dhe mos shihni se cfare ndodh rrotull jush. Gjerat e teperta do ju sillnin vetem bezdisje.

Ujori
Dita e sotme do nise plot energji dhe entuziazem per te nisur gjera te reja, nje projekt i ri po vjen dretjt jush, edhe pse mezi e prisnit, rini i qete dhe gjithcka do te shkoje me se miri. Nuk do ju dale asnje pengjese gjate rruges, gjthcka eshte ne avantazhin tuaj.

Peshqit
Dita e sotme do nise me mendjen drejt diteve te shkuara, Incidnete te vogla shtepiake ju kane bere qe te bini ne mendime. Hidheni tutje ankthin, cdo gje e ka nje zgjidhje, heret a vone do e gjeni rrugedaljen, sado i veshtire te jete problemi. Ne jete ecet avash-avash.