Lëkundje tërmeti vendi, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë vetëm pak minuta më parë në qytetin e Korçës. Sipas të dhënave nga IGJEUM tërmeti ishte me magnitudë 3.1 të shkalles rihter ndërsa epiqendra ka qenë në 8 km nga Korça dhe 4 km nga Maliqi.

Lëkundjet kanë qenë të lehta dhe fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale në qark.

TE TJERA

spot_img