Edi Rama flet për luftën me Presidentin Metën: I tregova vendin, që atëherë kam bërë…

140

Kryeministri Edi Rama e theksoi sërish rolin që Presidenti Ilir Meta ka luajtur në këto javë krize nga pandemia, ndërsa akuzoi opozitën se ka përhapur gënjeshtra. Duke folur në emisionin “Real Story” në News 24, pyetur nëse e kishte ndalur lu ftën politike me kreun e Shtetit, Rama tha se me të ka pasur l.uftë vetëm njëherë, kur do të merrte mandatin e dytë për kryeministër.

 

“Kam pasur vetëm një moment l.ufte me Ilir Metën. I tregova vendin kur kërkonim votën për mandatin e dytë, pas asaj nuk kam harxhuar më energji. Unë thjesht pas asaj kam bërë detyrën’.

 

Ndërsa për hetimin parlamentar për kreun e shtetit dhe kërkesës për shkarkimin e tij, Rama tha: “Kjo është cështje e parlamentit, jo e imja”.