E fundit! “Je e vdèkur”, kèrcënohet me jetë këngëtarja dhe deputetja shqiptare

198

Përveçse është një këngëtare e njohur, Eliza Hoxha, është gjithashtu edhe deputete e PDK-së. Së fundmi duket se Hoxha është kèrcënuar me vdèkje përmes rrjeteve sociale.

- PUBLICITET -

 

“Eliza Hoxha je e vdèkur”, shkruan një person në profilin e tij në “Facebook”. Një qytetar ka shkruar në profilin e tij në Facebook “Eliza Hoxha je e vdèkur”. Reporteri.net shkruan se ky kèrcënim ka ndodhur ditën kur është rrëzuar qeveria.

 

Një gjë të tillë e ka bërë publike edhe vetë e kèrcënuara, e cila është shprehur: “Prej se kam hy në politikë përditë të lume marr ofen dime publike e edhe në inbox kot e kot…

 

Liria me lincu dhe me stigmatizu në Kosovë është aq e jashtèzakonshme sa që kalon në shkelje, ab uzim dhe kërècnim të tjetrit ….krejt kjo në emër të lirisë së mendimit dhe veprimit.

 

Kur kësaj ia shton faktorin gjinor ky p resion dhe kjo lu ftë është edhe dy herë më e egër.Sot po e ndaj këtë me të gjithë juve. P.S. Me mendu ndryshe, me përfaqësu diçka tjetër përtej asaj çfarë ti pëlqen dhe beson, për mua është begati…e për ty e disa të tjerë…po shihet…”

 

- PUBLICITET -