Lëkundja nga tërmeti në Shqipëri, vjen reagimi nga Ministria e Mbrojtjes

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Sipas IGJEUM, epiqendra e tërmetit pak më parë, ka pasur si epiqendër Dërvenin, Fushë- Krujë.

IGJEUM shpjegon se tërmeti ka qenë me Magnitud 3.4 i shkallës Rihter, thellësia 34 km.

Fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë se sipas sizmologëve për lëkundjet e fundit që janë ndjerë vazhdimisht në vend deklarojnë se janë pas-lëkundje të tërmetit të madh që ra më 26 nëntor./tch

Sheila Haxhiraj vijon me fiksimin për të nxjerrë “parakolpin”, pas klipit heq rrobat edhe në skenë

Sheila Haxhiraj mori pjesë te “Kënga Magjike” me këngën e saj “Malli” Ajo që na bëri përshtypje nuk është as performanca e artistes dhe...

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura dhe rrugët, sheshet rikrijojnë atmosferën e Krishtlindjes, lumturisë dhe dashurinë e vërtetë…   Ka vende ku dekorimet...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...