Burri i vdiq 20 vite më parë, shkrumbohet nga fl akët 80-vjeçarja , fqinjët tentuan t’a shpëtonin

Një ngjarje e rë ndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në një fshat të Klosit ku si pasojë e dj egies së banesës ka humbur jetën një 80-vjeçare. Gazetari Enver Doçi, raporton për Dosja.al se ngjarja ka ndodhur në fshatin Plesh të Bashkisë Klos, ku Behije Dalti u shkrumbua nga zja rri i rënë në banesën e saj.

Kanë qenë komshinjtë që kanë vënë re fl akët në shtëpinë e të moshuarës duke i shkuar menjëherë në ndihmë, por neutralizimi i tyre ka qenë i pamundur për shkak se kishte marrë përmasa të mëdha. As ndërhyrja e shërbimit zj arrfikës nuk ka arritur t’i shpë tojë jetën të moshuarës e cila ka gjetur vd ekjen mes fl akëve.

Për shkak të mungesës së rrugës, fikja e zj arrit është bërë me mjete rrethanore nga banorët dhe zj arrfikësit. Behije Dalti jetonte e vetme prej 20 vitesh në këtë banesë pasi burri i kishte ndërruar jetë dy dekada më parë. Ajo nuk ka asnjë të afërm tjetër dhe va rrimin mund ta bëjnë komshinjtë ose Bashkia e Klosit

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...