E ardhmja e pranverës 2020 për secilën shenjë horoskopi

231

Dashi:

Pranvera do të fillojë në një notë të parregullt, por ju siguroj që pasi të keni përballuar fazën fillestare, gjërat do të vihen në rregull për ju. Marsi nuk do të jetë një fushë me trëndafila pasi do të duhet të përballeni me ngjarje të papritura, por kryesorja është të jeni të durueshëm dhe të përballeni me problemet tuaja, me qëndrimin tuaj të guximshëm dhe të sigurt.

Demi:

Pranvera do të jetë një moment themelor për një ndryshim. Ne e dimë që ju nuk keni qenë të kënaqur me disa gjëra në jetën tuaj dhe koha për të vepruar është tani. Falë vendosmërisë suaj të re dhe përpjekjes tuaj drejt suksesit, ju do të bëni përparimin që ju nevojitet. Mos harroni të kaloni ca kohë duke pushuar.

Binjakët:

Pranvera do të jetë një moment përqendrimi dhe racionaliteti. Mund të ketë disa shqetësime që janë vazhdimisht në mendjen tuaj. Eshtë koha të përballeni drejtpërdrejt me to, në mënyrë që asgjë të mos ju ndalojë të shkoni drejt ëndrrës tuaj. Deri në pjesën tjetër të pranverës, do të ketë surpriza të mrekullueshme që ju presin.

Gaforrja:

Pranvera do të jetë një moment i dashurisë për veten. Jeni lodhur që keni ngecur në një rrugë ku asgjë nuk duket e bërë për ju. Këtë pranverë, do të përpiqeni ta vendosni veten në plan të parë. Pavarësisht nëse është duke mbrojtur të drejtën tuaj ose duke dëgjuar mendimin tuaj, të tjerët me siguri do ta vërejnë praninë tuaj.

Luani:

Pranvera do të jetë një xhiro karuseli. Të patronditur nga ngarkesa e pasigurive, ju do ta mbani kokën lart dhe do të vendosur të mos lejoni asnjë gjë që t’ju godasë. Ju jeni të fortë dhe nuk ka dyshim se do të jeni mirë. Ju mund të ndryshoni perspektivën ose taktikën tuaj për të lejuar veten ë të zgjidhni situatën.

Virgjëresha

Pranvera do të jetë një moment zgjimi dhe vetë-zbulimi. Do të jeni energjikë dhe të entuziazmuar për të punuar me objektivat tuaja. Në të njëjtën kohë, do të filloni udhëtimin tuaj për të zbuluar veten dhe do të dashuroheni me personin e jashtëzakonshëm që jeni.

Peshorja:

Pranvera do të jetë një kohë nxitimi që premton shpërblime të mëdha. Keni shumë ëndrra, Peshore dhe kjo pranverë është koha e përsosur për t’i bërë ato realitet. Yjet janë në favorin tuaj, kështu që mos kini frikë të dilni jashtë zonës suaj të rehatisë dhe të bëni një kërcim besimi. Kjo është koha juaj për të shkëlqyer.

Akrepi:

Pranvera do të jetë një moment intuite dhe paqeje. Gjithmonë keni qenë të qeverisur nga logjika dhe rregullat. Kur merrni një vendim të rëndësishëm, ndiqni zërin tuaj të brendshëm pasi është krijuar për t’ju udhëhequr ku duhet të shkoni.

Shigjetari:

Pranvera do të jetë një moment spontaniteti dhe argëtimi. Lëreni kontrollin dhe jini të hapur për përvojat e reja. Do të befasoheni këndshëm. Kuptoni se ka paqartësi në bukuri. Jetoni plotësisht në të tashmen dhe besoni në ndërkohë, se gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi:

Pranvera do të jetë një sukses i jashtëzakonshëm. Yjet janë rreshtuar për t’ju dhënë fat këtë pranverë. Do të jeni të entuziazmuar dhe të gatshëm për t’u përballur me sfidat e reja që shfaqen. Megjithatë, ju përballeni me to, ju jeni një forcë e frikshme që nuk duhet të nënvlerësohet.

Ujori:

Pranvera do të jetë momenti kur do të kapërceni betejat tuaja. Kjo periudhë nuk do të jetë e gjithë diell dhe buzëqeshje. Do të keni pjesën tuaj të sfidave, por mos hiqni dorë. Do të keni mbështetjen e të dashurve tuaj dhe me mbështetjen e tyre, nuk ka asgjë që ju dekurajon.

Peshqit:

Pranvera do të jetë momenti i angazhimit tuaj krijues. Ju keni shumë projekte në mendje, qofshin ato personale apo profesionale. Sfida juaj më e madhe është të besoni se mund t’ia dilni! Kjo pranverë është një mundësi e shkëlqyer për të punuar shumë me objektivat tuaja.