Artan Hoxha thumbon hapur Metën e Ramën dhe lëshon paralajmërimin

135

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një reagim ironizues në Facebook, pasi presidenti Meta doli sot në konferencë ‘live’ dhe tha se ka dekretuar ndryshimet në Kodin Penal.

Postimi i Hoxhës në Facebook:

“Na falni, ashtu ishte nje muhabet…RESPEKTE…

Vetem nje merak kam une, cfare u be me ato provat dhe videot perveluese qe na u premtuan se do publikoheshin per “Grushtin e shtetit” dhe per kapjen e kushtetutes?!

Po ai hetimi parlamentar per shkarkimin e Metes, ne cfare sirtari sanitaresh ka perfunduar?!

Po me ate superhetimin per Dvoranin, cfare do behet tani?!

Uuuuu, se mu kujtua, me duket se Dvorani, kaq e pat?!

Do ta haje tani, si pako me llokume, qe krushqit i bejne dhurate njeri-tjetrit, para se te japin pelqimin e krushqise” – ka shkruar Hoxha.