Ndahet nga jeta sportisti dhe biznesmeni i njohur shkodran

586

Sporti shkodran ka marre sot pasdite nje lajm shume te hidhur. Eshte nd are nga jeta ne menyre te papritur nje nga biznesmenet e njohur te ketij qyteti, por edhe ish- hendbollist i Vllaznise dhe njekohesisht edhe donator dhe drejtues i ekipit vitet e fundit, Nikolin Karroca.

- PUBLICITET -

 

Nje nd arje e papritur si rrjedhoje e nje in farkti te pesuar, çka ka bere qe Karroca te nd erroje jete ne moshen 52 vjeçare, duke qene nje hum bje shume e madhe ne rradhe te pare per familjen e tij por edhe per shoket dhe miqte e shumte te sportit dhe jo vetem.

 

Ne anketen e organizuar nga SK Vllaznia me rastin e 100 vjetorit te saj, Nikolin Karroca eshte vleresuar si nje nga hendbollistet me te mire te shekullit.

 

Gjithashtu ai njihet si biznesmen i suksesshëm në fushen e fasonerisë. Ku prej vitesh është administrator i fabrikës së këpucëve, “Niko Shoes”.

- PUBLICITET -