Basha: Ia thashë edhe Ramës dje, ja tre vendimet që do merrja po të isha kryeministër (VIDEO)

183

Lulzim Basha gjatë komunikimit online me gazetarët tregoi se cfarë do të bënte ndryshe nga Edi Rama nëse do të ishte kryeministër.

 

“Sikur ja bëra me dije edhe dje kryeministrit (te mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare) do të merrja tre vendime, do të anuloja 10 apo 12 koncesionet që i kushtojnë 12 mld euro,

 

po kështu do të shkurtoja 140 mln euro nga buxheti aktual, do të liroja 260 milionë dhe do të bëja paketën me dy elementë me 10 mijë testime në javë dhe për shëndetësinë dhe mbështetje për cdo familje në nevojë dhe bizneset” tha Basha.