Tërmet në Shqiperi ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda…

213

Një tërmet me magnitudë 3.1 i shkallës rihter është ndjerë në Tiranë pasditen e se enjtes. Lëkundjet janë ndjerë shumë pak.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 18 kilometra larg Tiranës.

Nga ky tërmet nuk ka pasur dëme në njerëz apo banesa pasi siç thamë lëkundjet kanë qenë minimale.