Horoskopi, e Mërkurë 15 Prill 2020

196

Dashi

Pritet qe partneri t’iu kushtoje me shume vëmendje gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje. Do kaloni çaste te mrekullueshme dhe nuk do doni te ndaheni për asnjë çast. Beqaret duhet t’i gjykojnë mire te gjitha gjerat para se te fillojnë histori dashurie. Ne planin financiar situata do jete goxha e qëndrueshme nëse vazhdoni te shpenzoni me maturi.

Demi

 

Mos ëndërroni shume gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje sepse ka rrezik te përballeni me zhgënjime te mëdha. Beqaret do kenë plot mundësi për takime te rëndësishme te cilat mund te përfundojnë ne histori dashurie afatgjata. Financat do vijnë duke u përmirësuar. Do keni mundësi te kryeni edhe shpenzimet me te nevojshme edhe te hiqni disa para mënjanë.

Binjaket

 

Jeta juaj ne çift do vije duke u përmirësuar gjate kësaj dite. Rutina do marre fund njëherë e përgjithmonë dhe do e shihni me pozitivizëm te ardhmen. Beqaret edhe pse do kërkojnë pa fund dashurinë nuk kane për ta gjetur atë. Financat do jene goxha te qëndrueshme. Nuk do e keni aspak te vështirë te lani borxhet dhe te kryeni shpenzimet e domosdoshme.

Gaforrja

 

Jetën sentimentale do e lini pas dore duke qene se do keni plot angazhime dhe pune te tjera. Partneri do ju mirëkuptojë. Beqaret nuk do ndihen ende gat te ndryshojnë statusin, kështu qe do mbeten vetëm. Do jeni shume ambicione zot ne planin financiar dhe nuk do kënaqeni me aq para sa keni. Kujdes, sepse duke bere çmenduri mund te keni humbje te mëdha.

Luani

 

Pasioni do ndizet edhe me shume gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Emocionet qe do përjetoni janë te papërshkrueshme kështu qe shfrytëzojeni sa te mundni çdo moment. Beqaret nuk do jene ne humor për te kërkuar dashurinë dhe do mbeten ashtu si janë. Financat do vazhdojnë te mbeten te trazuara, kështu qe kujdes me çdo lëvizje qe do kryeni.

Virgjeresha

 

Mos u largoni shume nga realiteti sot juve qe jeni ne një lidhje sepse shume shpejt do përballeni me zhgënjime. Beqaret do kenë një dite te favorshme. Ka ardhur momenti qe edhe ata te flirtojnë dhe te fillojnë je etape te re me dike ne krah. Ne planin financiar do keni goxha vështirësi sepse nuk do pranoni ta shtrëngoni rripin e shpenzimeve.

Peshorja

 

Fale influencës pozitive te Marsit dhe te Jupiterit, jeta juaj ne çift do jete e bukur dhe mjaft entuziazmuese. Do ndiheni me fat qe keni dike si partneri ne krah. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ne momentet qe ata me pak e presin. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë duhet te shmangni investimet e mëdha. Merruni me shume me menaxhimin e te ardhurave.

Akrepi

 

Jeta juaj ne çift do jete mjaft e favorizuar gjate kësaj dite. Do përjetoni çaste fantastike dhe plot emocione. Ndonjëherë do ju duket sikur jeni ne ëndërr. Beqaret do dashurohen koke e këmbë pas një personi qe kane pak kohe qe e njohin. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshëm dhe nuk do lejoni qe gjendja te përkeqësohet.

Shigjetari

 

Mjedisi yjor nuk do jete shume i përshtatshëm sot për ata qe janë ne një lidhje. Mund te lindin here pas here edhe disa mosmarrëveshje te vogla. Me kujdes mund t’i kaloni shpejt ato. Beqaret nuk duhet te kërkojnë me ngulm fillimin e një lidhjeje sepse do pendohen shpejt. Ne planin financiar gjerat do shkojnë me se miri. Do ndiheni shume te qete tashme.

Bricjapi

 

Dite mjaft delikate kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do ndiheni ne humorin e duhur as ju dhe as partneri, prandaj çdo fjale e pavend mund ta acaroje atmosferën. Beqaret do kenë veçse takime kalimtare, asgjë me shume sesa aq. Financat nuk do jene aspak ne gjendje te keq kështu qe mund te kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me shume.

Ujori

 

Nëse doni qe lidhja juaj te ece sa me mire duhet te toleroni dhe te bëni ndonjë lëshim te vogël. Me kokëfortësi dhe inat nuk mund te zgjidhni asnjëherë asgjë. Beqaret nuk do e kenë aspak mendjen te krijojnë një lidhje sepse do jene te angazhuar me pune. Për financat do përkujdeseni gjithë kohës dhe situata pritet te mbetet e qëndrueshme.

Peshqit

 

Do keni shume mosbesim gjate kësaj dite ndaj partnerit tuaj dhe gjerat nuk do ecin si i kishit planifikuar. E mira është te flisni sa me hapur me te dhe te diskutoni çdo detaj. Beqaret do jene ne ankth sepse nuk do e gjejnë dot princin e tyre te kaltër. Financat do fillojnë te përmirësohen fale ndihmës qe do iu japin disa familjare.