Ngrihen temperaturat…/ Çfarë rezervon moti

E shtunë, 4 prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e shtunë, dt. 04), priten reshje mesatare në qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Ndërsa, në shumicën e qarqeve të vendit priten reshje të dobëta apo lokale të dobëta (siç tregohet në tabelë për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt. 04), temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 9 / 17 °C, në vendet e ulëta: 8 /17 °C, në vendet malore: 3 / 9 °C

ERA

E shtunë, dt. 04, era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img