HYRJELAJMEAKTUALITETShkon në tetë numri i jetëve të humbura në Shqipëri, ndërron jetë...

Shkon në tetë numri i jetëve të humbura në Shqipëri, ndërron jetë 66- vjeçari…

66-vjeçari trajtohej prej dy ditësh në spitalin infektiv në QSUT. Pavarësisht ndihmës së menjëherëshme të stafit mjekësor, 66-vjeçari që vuante nga sëmundje kronike pulmonare, hipertension, hem orragji gastro-intestinale, nuk arriti të mbijetojë.
66-vjeçari është vik tima e tetë e prekur nga CO VID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe apelon dhe një herë qytetarët të respektojnë me shumë rigorozitet rregullat e izolimit dhe distancimit social si dhe të telefonojnë urgjencën kombëtare në numrin 127 në rast se kanë shenja të sëmundjes.

TE TJERA

spot_img