“Më mirë me Kosovën, se me ju”/ Shkarkimi i Albin Kurtit, “nuk përmbahet” Roza Lati

1170

Qeveria e Albin Kurtit u rrëzua 51 ditë pas mandatimit. Mbrëmjen e kaluar Kuvendi i Kosovës vendosi me 82 vota pro që qeveria të largohet si shkak i mocionit të mosbesimit të organizuar nga LDK-ja.

E duket se lidhur me këtë është “revoltuar” edhe Roza Lati, e cila nuk e kursen ta shfaq publikisht mërzinë e saj në “Instagram”.

Ajo ka postuar dy foto në “InstaStory-n” e saj teksa shfaq përkrahjen për Kurtin.“Duhet t’ua shesësh shpirtin djallit që të hysh në politikë….më i drejti e ka pas gjithmonë më të vështirë.

Këtë zotëri fisnik e do gjithë populli dhe kur ke fitu zemrën e popullit me hir a me pahir përpos aferave të politikanë duar ndyer Zoti të vë aty ku duhet me meritë”, shkruan ajo tek njëra nga fotot.

Lexo edhe:   E pabesueshme/ Publikohen mesazhet e Ledianës me të dashurin në burg: Duro zemër, është lojë!