Aktori Bes Kallaku njihet për humorin dhe tekstet e krijuara nga vetë ai.

I izoluar në shtëpi bashkë me familjen, ka krijuar një këngë për gjendjen në të cilën ndodhet duke e shoqëruar me nota humori.

Gjithashtu ka ironizuar edhe cmimet e rritura duke e përcaktuar cmimin e portokalles sa një omëletë në Dhërmi gjatë peridhës së verës.

Teksti I Besit:

Kam një javë në karantinë, edhe nuk po dal nga shpia.

Ska makina, s’ka as njerëz, ka dhon urdhër policia.

Bona dasëm bona fmin ca mka gjet i mjeri un, po tashi që jena nshpi po na vje mu njoft me grunë.

Krejt pallati po na duket si me qenë në burgosje.

3 familje që ka kati, koridorin për ajrosje.

Nuk përdorim ashensorin, vetëm shkallët pa ndales

Po kuksioni n’kat të dyt ka vu traun me pages!

Skena dal e jena mbyll vetëm shpi ne po rrimë.

Nusja sa ka vu make up-in, shkojm për darkë në kuzhinë.

Dola bleva portakalla, me i shtrydh se kena fmi.

Ka shku kilja portokallit sa omleta në Dhërmi.

Plaku sillet nëpër shpi, mduket se i ka ik zari.

Ka 2 javë pa u rrujt, u ka bo si Getoari.

Aj aj aj aj aj shqiptari jon,

Nuk ka virus që na ndalon.