Hygerta Sako, merr lajmin e hidhur

226

Moderatorja e sportit, Hygerta Sako ka humbur ditën e djeshme njeriun më të shtrenjtë të jetës, babain e saj. Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë Hygerta me një postim në Instagram.Moderatorja ka postuar një foto me të atin e ndjerë dhe shkruan një dedikim shumë prekës.

”Babai im i shtrenjte, mbreti im, sot u nda nga jeta.

Na la pas zemer thyer e shpirt cop etuar por iku nga kjo bote si bashkeshort, baba e gjysh i gezuar. T’u ndritte shpirti aty ku do shkosh, engjelli im. Cermonia mortore behet sot ne orën 11.00 nga shtëpia funerale Alba 2000 pranë Medresese”.