Veç flokët e dallojnë! Blendi Fevziu, ngjashmëri të jashtëzakonshme me stërgjyshen e tij

Blendi Fevziu është një nga gazetarët i cili shfaqet tepër aktiv në rrjetet sociale. Shpeshherë ai publikon foto të vjetra të familjes apo dhe të historive që janë vërtet intresante.

 

Së fundmi gazetari ka publikuar një foto, e cila daton më shumë se një shekull më parë.

 

Krahas fotos Blendi shkruan:

Fatime dhe Abdyl Ypi, stergjysherit e mi ne nje foto te marsit 1918.
Interesanta është se personazhet në foto janë stërgjyshërit e Fevziut.

 

Nga fotoja duket se gazetari ka një ngjashmëri tepër të madhe me stërgjyshen. Detaji është vënë re edhe nga fansat dhe figura të njohura të ekranit, por është pranuar edhe nga vetë Fevziu.

TE TJERA

spot_img