HOROSKOPI DITOR 7 MARS 2020

257

Dashi

Dashuria: Edhe pse Saturni do të jetë në kundërshtim, kjo është një kohë e shkëlqyer! Ju mund të nxirrni të gjithë energjinë tuaj dhe ta pushtoni partnerin tuaj me hijeshinë tuaj. Nëse jeni beqarë, bëni më shumë takime, mund të lindin marrëdhënie interesante.

Puna: Energjia që keni sot ju bën hiperaktiv profesionalisht, asgjë nuk do t’ju trembë.

 

Demi

Dashuria: Ata që kanë mbyllur së fundmi një histori shumë të dhimbshme, me siguri do të duan të jenë në paqe me zemrat e tyre. Sidoqoftë, nuk do të mund të thuash jo për pamjen intriguese të një personi. Beqarët do të insistojnë të ndjekin një njohje, megjithëse duket se nuk është saktësisht ajo e duhura.Puna: Sot do të jeni në gjendje të jeni krijues edhe nëse do jeni shumë të zënë, kthimi i dëshirës për t’u përfshirë në gjithçka.

 

Binjakët

Dashuria: Dita e lëkundur për shumë nga shenja, disponimi udhëton me ritme konvulsive dhe disa keqkuptime me partnerin vetëm do të ndryshojnë gjërat! Beqarët do jenë simpatik dhe intrigues dhe do demonstrojnë aftësitë e tyre erotike.

Puna: Mos rrezikoni marrëdhëniet me ata rreth jush, kolegët ose bashkëpunëtorët duhet të jenë aleatët tuaj!

 

Gaforrja

Dashuria: Venusi njofton martesat në pamje dhe marrëdhëniet për tu zyrtarizuar. Nëse jeni të dashuruar do të jeni në gjendje të arrini diçka të rëndësishme, për të cilën ju intereson shumë. Edhe për beqarët është një kohë e mirë dhe ata gjithashtu do të përpiqen të kujdesen për punët e zemrës.

Puna: Edhe nëse në frontin e punës mund të lindin mosmarrëveshje, mos e humbni shpresën, por silluni me diplomaci.

 

Luani

Dashuria: Ekzistojnë të gjitha perspektivat për të jetuar një dashuri në aktivitete të plota, por diçka ju shtyn të kujtoni të kaluarën dhe madje disa ish. Lini gjithçka prapa dhe mendoni për të tashmen. Beqarët do përjetojnë një ditë ulje-ngritje, mbase do të ishte më mirë të reflektonin.

Puna: Çdo gjë që keni mbjellë në aspektin e punës do të sjellë frutat që meritoni shumë shpejt.

 

Virgjëresha

Dashuria: Nderhyrja me partnerin tuaj ju ngatërron dhe ju pengon të veproni në mënyrë spontane. Pastroni idetë tuaja për një histori në të cilën keni qenë përqëndruar. Beqarët do të duhet të jenë të durueshëm për të gjetur dashuri dhe kanë më shumë besim në cilësitë e tyre.

Puna: Do të keni shumë projekte në mendje, thjesht duhet të përpiqeni të sillni ato më të mirat përpara. Hidhni ato të pamundurat.

 

Peshorja

Dashuria: Sot do të duhet të bëni gjithçka për të marrë përsipër një histori që ju intereson shumë. Ju madje mund të jeni në gjendje ta mbaroni ditën me një mbrëmje shumë intime! Beqarët që ndjekin dëshirat e paplota, do të duhet të zvogëlojnë veten e tyre.

Puna: Klima është e favorshme për rikuperimin, merrni guxim, qëllimi është më afër nga sa mendoni. Jini të qëndrueshëm dhe të durueshëm.

 

Akrepi

Dashuria: plane të shkëlqyera për këtë ditë. Hëna sot ju flet për shoqëri të mirë dhe ju njofton një ndjenjë çifti nga çdo pritje. Beqarët mund të ndryshojnë mendimin e tyre për një person në momentin e fundit.

Puna: Do të shfaqen mundësi të reja para jush, dini si t’i shfrytëzoni ato më të përshtatshme për suksesin tuaj.

 

Shigjetari

Dashuria: Dita fillon nën kujdesin më të mirë, gjithçka do të shkojë në drejtimin e duhur. Në dashuri nuk ka nevojë të ndërlikoni jetën. Beqarët nuk do jenë në humor për biseda të vogla dhe nuk do të kenë interes për atë që po ndodh rreth tyre.

Puna: Planetët në favorin tuaj mbrojnë biznesin dhe të gjitha operacionet tuaja do të jenë të suksesshme. Ju nuk do të gaboni!

 

Bricjapi

Dashuria: Mirëkuptimi me të dashurin tuaj do të ndjehet shumë sot, do të jeni bashkëpunëtorë dhe do ta kuptoni njëri-tjetrin me një shikim të vetëm. Mos e humbni mundësinë që t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit tuaj. Zemrat e vetmuara do të përballen me këtë ditë të bukur me optimizëm.

Puna: Një ditë e mbushur me shumë mundësi në frontin profesional, ju mund të arrini shumë gjëra.

 

Ujori

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë sot është veçanërisht e qetë dhe nëse jeni çift do të jeni në një sinkron me partnerin. Për beqarët do jetë një ditë shumë e veçantë, një person mund të hyjë në jetën e tyre dhe madje të marrë zemrën e tyre!

Puna: Ka plane, por ato duhet të vlerësohen një nga një, në mënyrë që të mos bëhen gabime të pafalshme.

 

Peshqit

Dashuria: Sot për shumë nga shenja do të jetë një ditë marramendëse. Si në sektorin e punës ashtu edhe në atë sentimental do të ketë një lajm shumë të këndshëm. Beqarët mund të fillojnë një histori të re sot, por ju duhet t’i jepni kohë personit tjetër.

Puna: Në funksion të udhëtimeve dhe takimeve të biznesit, do t’ju bëjnë të arrini role të rëndësishme në sektorin tuaj.