Kongresi i PS-së, kryeministrit Rama habit me veshjen e tij (FOTO)

230

Kryeministri Edi Rama u dallua sot sërish për veshjen e veçantë. Veshja jashtë profilit zyrtar është bërë e zakonshme nga ana e kreut të qeverisë.

Teksa po dilte nga Kongresi, i rrethuar nga truprojet, Edi Rama mori sërish vëmendje për mënyrën dhe stilin e veçantë të veshjes së tij.

Në kombinimin bardhezi ai mbante veshur poture të zeza, një këmishë të veshur shkujdesur dhe një xhaketë mbi të dhe një palë atlete.

Rama mori pjesë në ditën e dytë të Kongresit të PS-së, ku edhe shpalosi objektivin. Sipas tij, PS-ja, për një mandat të tretë, kërkon 800 mijë vota.

FOTO: