E papritur! Rikthehet në Shqipëri Ballist Morina, i bashkohet tubimit të …

Tubimit të thirrur nga Presidenti Ilir Meta në 2 mars do t’i bashkohet edhe Ballist Morina.

Ballist Morina jeton në Itali pasi u lirua nga qelia.

Ballist Morina, emri i vërtetë i të cilit është Ismail Morina është një patriot shqiptar i cili u bë i njohur pasi ngriti dronin me simbolet etnike në ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Ishte duke u luajtur ndeshja Serbi-Shqipëri kur në minutën e 41 të saj, Ballist Morina i fsh ehur në majë të stadiumit lëshoi dronin me flamurin pro-shqiptar, duke bërë që lojtarët serbë të tensionohen dhe ta marrin atë.

Por si kundërpërgjigje, lojtarët shqiptarë nuk e lanë ta merrnin duke e marrë ata në dorë. Më pas ndeshja vijoi me go ditje nga të dyja palët derisa u ndërpre pasi tifozët serbë filluan ti gju anin lojtarët e kombëtares shqiptare.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME