Zef Deda i bashkohet Ilir Metës më 2 mars

Aktori i njohur Zef Deda i bashkohet thirrjes së presidentit Ilir Meta për tubim më 2 mars. Pjesëmarrja u konfirmua nga vetë aktori përmes një video-mesazhi të shpërndarë në Fb nga kreu i shtetit.

 

Zef Deda i bën thirrje çdo qytetari që të mblidhen në 2 mars për të mbrojtur Kushtetutën.

 

Duhet patjetër atje bashkë, me shku në datën 2. Për çfarë? Me mbrojt Kushtetutën. Se Kushtetuta për një komb është liria e shprehjes, liria e veprimit, e mendimit, e prodhimit, e forcës, shpirtit. Është çdo gjë Kushtetuta. Prandaj të gjithë në datën 2, për Kushtetutën. Ai që mbron Kushtetutën, ai është burrë tha Zef Deda.

 

Sakaq, presidenti Meta ka vlerësuar dhe përshëndetur gatishmërinë e aktorit shkodran. Mirësevjen artisti ynë i madh dhe i dashur për të gjithë shqiptarët, Zef Deda!

Shkodra tashmë është nisur drejt Tiranës! Kush më shume se Shkodra e pësoi nga tirania dhe partia-shtet. Së bashku më mars për lirinë e shqiponjave kuqezi!

 

 

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img