“Injorantët e parlamentit” – Njihuni me deputetët e pashkolluar ose me diploma plagjiaturë

474

Një emision politiko-investigativ që transmetohet çdo të Mërkurë, në Top Channel – 16.01.2019 – Emisioni i plotë “Injorantët e Parlamentit”, kjo është tema që Top Story solli mbrëmë në transmetim në orën 21:00 në Top Channel.

Në fokus të dokumentarit ishin ministrat dhe deputetët që kanë mbaruar studimet në universitete fantazëm e me doktoraturat të vjedhura, apo ata që nuk dinë të flasin, por përfaqësojnë popullin në parlament.

Gjithashtu në fokus ishin figura të rëndësishme të politkës shqiptare si Taulant Balla, Ogerta Manastirliu,

Niko Peleshi e te tjerë, që kanë marrë tituj shkencorë duke botuar studime të kopjuara. Pra, që kanë rezultuar me doktoratura plagjiaturë.