Këto janë shenjat e horoskopit që preken në dashuri

258

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori), 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan), 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep)

 

Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë Mërkurit në prapavijë, është e zakonshme të keni luftime me partnerin tuaj për gjëra të vogla ose gjëra që nuk duhej të ishin thënë në radhë të parë. Është madje e mundur që një çift të kalojë në një ndarje gjatë kësaj kohe, nga mungesa e komunikimit apo kanë thënë diçka që nuk mund ta ndryshojnë.

 

Nëse keni një shtypje ndaj dikujt, është më mirë të prisni t’i pyesni ata derisa Mërkuri të shkojë përsëri drejtpërdrejt. Ju nuk doni të filloni lidhjen tuaj me një dashuri të re të mundshme në këmbë të gabuar, sepse koha është gjithçka! Gjithashtu, nëse po planifikoni një martesë, duhet të shmangni martesën kur Mërkuri është në prapavijë. Cilat shenja të zodiakut preken më shumë nga prapavija e Mërkurit në vitin 2020?

 

Demi

Prapavija e mërkurit do të ndikojë në shtëpinë tuaj, familjen dhe të kaluarën. Në të vërtetë do t’ju japë një sens të sigurisë emocionale dhe ekuilibrit. Këshillohet që ta përdorni këtë kohë për t’u përqëndruar në bërjen e qëllimeve për të riorganizuar ose rregulluar shtëpinë tuaj. Përqendrohuni në planet tuaja për shtëpinë tuaj dhe më pas merreni me ato kur Mërkuri po lëviz drejtpërdrejt. Gjithashtu, mund të shfaqen probleme që kanë të bëjnë me familjen tuaj, shtëpinë ose të kaluarën, kështu që përpiquni t’i lagni këto probleme.

 

2 & 3. Binjakët dhe Virgjëresha

Të dy shenjat e Binjakëve dhe Virgjëreshës do të ndjehen përgjithësisht të fikur dhe të penguar gjatë kësaj kohe. Të dy shenjat do të synojnë të shkëputen dhe të izolojnë veten nga të tjerët. Binjakët zakonisht janë të shkëlqyeshëm në komunikim por, së bashku me Virgjëreshën, do ta kenë një kohë të vështirë të kërkojnë fjalët e duhura. Të dy shenjat do të ndjehen jashtë vendit dhe madje do të jenë të pakëndshme me veten dhe në situata sociale.

 

4.Gaforrja

Gaforrja do të pësojë një lodhje të pakuptueshme, asnjë ndjenjë energjie ose motivimi dhe mungesë entuziazmi që do të veprojë si pengesë për ta.

 

Ujori

Ujori do të priret të zhgënjehet nga gjithçka, dhe asgjë nuk do të duket se do të ndriçojë gjendjen e tyre shpirtërore. Ata gjithashtu do të jenë më me humor, të shqetësuar, irritues dhe të hidhur se zakonisht.

 

Luani

Luani do të ndikohet vetëm nga retrograda e Mërkurit në një shkallë të vogël. Ata do të jenë një fëmijë më dembel dhe më i qetë se normalja. Ata gjithashtu do të kenë më shumë prirje të ulen të qetë vetë dhe të mos bëjnë asgjë.