NË SHKODËR , PËR QYTETARËT QENTË ENDACAK ENDE SHQETËSIM (video)

Një nga problematikat e vazhdueshme në qytetin e Shkodrës vazhdojnë të mbetën qentë endacakë.

Rrugët janë të mbushura me qentë të cilët janë kthyer në rrezik për kalimtarë të moshave të ndryshme . Qytetarët shkodranë kërkojnë që ky problem të marrë zgjidhje pasi ka patur raste që kanë rënë pre e sulmeve agresive të tyre duke përfunduar më pas në spital

Ndërkohë qytetarët kërkojnë nga bashkia Shkodër qe ti largojë qentë nga rruga dhe ti strehojë në vendet përkatese

Disa organizata dhe vullnetarë të ndryshëm për mbrojtjen e kafshëve çdo ditë japin kontributin e tyre që qentë të mos hidhen në rrugë por edhe të sterilizohen në mënyrë që të mos jenë agresivë. Pavarësisht këtij kontributi është i pamjaftueshëm për të zgjidhur problemin e qenve endacakë në Shkodër.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME