Arsyet se pse njerëzit me dhëmbë të ndarë janë të mrekullueshëm

207

Secili prej nesh kemi karakteristikat tona fizike që na bëjnë ata që jemi. Por ndonjëherë disa prej nesh më shumë se të tjerët duhet të përqafojmë plotësisht të gjitha tiparet tona – përfshirë dhëmbët e ndarë.

 

Tani, më shumë se kurrë, ne jemi të bombarduar me imazhe të asaj që thotë shoqëria është “buzëqeshja e përsosur”. Pothuajse kudo që shkojmë ne rrethohemi me fotografitë e të famshmëve dhe fotot hot në Instagram me dhëmbë të bardhë e të përsosur, e që duken sikur janë punuar nga vetë arkitektja legjendare Zaha Hadid.

 

Pavarësisht se ky ideal mund të lërë shumë njerëz të ndjehen më pak se të sigurt për buzëqeshjen e tyre, është koha për të treguar një vlerësim më shumë për ata që devijojnë nga nocioni ynë i kushtëzuar i “përsosmërisë”.

 

Ideja se një hapësirë ​​midis dhëmbëve është një e metë, atëherë jeni shumë gabim.

 

Ju mund të shihni modelen Lauren Hutton, aktorin e madh Woody Harrelson, këngëtarin ikonik Elton John, politikanen e njohur Condoleezza Rice, Robin Williamsin e ndjerë, fituesen e Oskarit, Octavia Spencer, ikonën e modës Jane Birkin, shkrimtarin e njohur James Baldwin, të gjithë janë në mesin tuaj. Dhe këta janë vetëm disa prej emrave.