Me femra gjithë kohës dhe mes luksit/ Biznesmeni Elton Ilirjani kapet keq me ‘Zogun e Tiranës’

269

Biznesmeni Elton Ilirjani ka qenë i ftuar në emisionin “Shqipëria Live” ku edhe ka folur lidhur me jetën e komunitetit LGBT në Shqipëri.

- PUBLICITET -

Pasi e ka quajtur Shqipërinë si një nga vendet më mendjehapura ndaj komunitetit “gay”, Ilirjani nuk i ka kursyer thumbimet ndaj Hermes Nikajt, i njohur gjerësisht si “Zogu i Tiranës”. Biznesmeni u shpreh se Nikaj është turpi i komunitetit LGBT, pasi ai kurrë nuk e ka pranuar kurrë orientimin e tij, por gjithmonë ka thene se është i dhënë ndaj femrave dhe jetës luksoze.

“Ti mendon se Zogu i Tiranës e bën krenar komunitetin LGBT? Absolutisht jo! Për mua ai duhet të rrijë në qeli. Ai nuk është gay apo hetero. Ti nuk ke të drejtë të shikosh çdo mashkull. Ka maniakë sa të duash.

Është turp i madh sepse s’e ka pranuar kurrë publikisht që është gay, ai tërë jetën hiqej sikur ishte feminist, me femra tërë kohës dhe i dhënë pas jetës luksoze, ndërkohë nuk e pranonte që ishte gay. Ai ishte dhe është gay, prandaj e merrnin”, u shpreh biznesmeni.

Shikoni minutën 21.00

- PUBLICITET -