Mariza Ikonomi në versionin Tayna, sjell ‘Columbiana’ shumë ndryshe nga sa e keni dëgjuar deri tani

Mariza Ikonomi është një nga figurat më të ëmbla të publikut shqiptar. Rrugëtimi i saj në muzikë ka nisur në moshë shumë të vogël, duke u kthyer në një nga këngëtaret më të dashura.

 

Pak ditë më parë e ftuar në ‘E diell’, Ikonomi tregoi disa eksperienca nga fëmijëria dhe adoleshenca e saj, ndërsa mbrëmjen e sotme Ikonomi i ka surprizuar të gjithë duke sjellë në një version mjaft origjinal këngën ‘Columbiana’ nga Tayna.

 

Mariza i ka bërë të gjithë të kërcejnë duke e ndryshuar krejtësisht atmosferën, teksa kanë shijuar ritmet e këngës. Me siguri kjo video do i habisë jo pak ndjekësit e këngëtares, të cilët ishin mësuar ta shihnin krejtësisht ndryshe deri më tani.

 

TE TJERA