Konsumojeni sa me shpejt : 1 gote si kjo ben mrekulli tek truri dhe trupi juaj

312

Shafrani është një nga suplementët më aktivë të njohur deri më tani për shkak të vlerave të panumërta ushqyese që ka për trupin dhe trurin. Ja disa prej tyre:

Përmban komponime bioaktive me veti medicinale të fuqishme. Përmirëson funksionin dhe ul rrezikun e sëmundjeve që prekin trurin. Ndihmon në parandalimin e kancerit. Lufton depresionin.

Receta. Eliksiri me shafran, uthull molle dhe mjaltë.

Përbërësit:

4 gota me ujë.

¼ filxhan mjaltë.

¼ filxhan me uthull molle.

1 lugë shafran.

Pak piper të kuq.

Udhëzime:

Hidheni ujin në një një tenxhere të vogël dhe ngroheni me nxehtësi mesatare Largojeni nga vatra dhe shtoni mjaltin. Më pas shtoni uthullën e mollës, shafranin dhe piperin e kuq.

Hidheni përzierjen në një kanë dhe vendoseni në frigorifer. Konsumojeni sa herë ta shihni të nevojshme.