Alketa pranon debatet me Vera Grabockën!

199

Alketa Vejsiu e pranoi për herë të parë se është penduar për vecimin mes Arilena Arës dhe Elvana Gjatës pas përfundimit të Festivalit të RTSH-së. Ajo rrëfeu tek “Ilva Now” se u penduar për këtë gjë, duke thënë se mund të ishte rezervuar dhe ta kishte shmangur diskutimin në fund me statusin sepse kjo bëri një ndarje të publikut.

 

“ Boll të ndarë janë shqiptarët për shkaqe të tjera. Unë nuk bëj politikë, por art“, është shprehur ajo.

 

Më tej, u prek dhe një tjetër temë delikate. Ilva e pyeti nëse pati një krizë në marrëdhëniet e saj me mikeshën dhe bashkëpunëtoren e vjetër, Vera Grabocka. “Është një pyetje që i bëhet dy njerëzve që duhen. Është një raport shumë solid që do të jetojë me ne sa të jemi në këtë jetë“, tha moderatorja. Kur Ilva insistoi të dinte nëse pati krisje, Alketa u përgjigj: “ Pati diskutime. Eksperienca e Verës dhe dëshira ime për ovacion pati përplasje“!

 

 

Lexo edhe:   ‘Shiti’ fëmijën në këmbim të parave, ish-konkurrenti i ‘PërPuthen’: Më duheshin lekë! (VIDEO)