HYRJELAJMEPOLITIKËGazetari kapet keq dhe ia plas në sy presidentit Meta live në...

Gazetari kapet keq dhe ia plas në sy presidentit Meta live në emision: Keni shkelur …

Gazetari Alban Dudushi ka debatuar ashpër më presidentin e Ilir Meta në emisionin “Open”. Debati nisi kur Meta tha se është mbrojtësi i Kushtetuesës dhe se presidenca është kështjella e mbrojtjes së Kushtetutës.

Dudushi: Ju shpërndatë edhe një foto që e quajtët meme of the day, ku tregoni se Presidenca është kështjella që po mbron Kushtetutën. Por ajo që shikohet është se jeni vetëm”, tha Dudushi.

Meta: Në luftën finale ka shumë shqiponja”, iu kundërpërgjigj Meta.

DudushiShqiponjat tani janë ulur në tryezën e bisedimeve

Meta:Nuk e kam fjalën për opozitën

Dudushi:Ke ndryshime në qëndrimet tuaja. Në fillimin ishit palë me opozitën tani jeni vetëm. Akuzuat edhe Komisionin e Venecias, kur shkelët Kushtetutën.

Meta: Ku e kam shkelur Kushtetutën?

Dudushi:Jua tha Komisioni i Venecias

Meta:Kur dhe ku e ka thënë. Ajo ishte një qëndrim prej lobimit që pastaj e ndryshuan. Alban në qoftë se kërkon të bësh zhurmuesin vazhdo bëje”, iu kundërpërgjigj Meta.

TE TJERA

spot_img