1.15 miliardë € fonde për tërmetin! Rama: Ditë e paharrueshme shqiptare në zemër të Europës

182

“Ditë e paharrueshme shqiptare në zemër të Europës”. Kështu e cilëson kryeministri Edi Rama atë që ndodhi dje në Bruksel, ku Konferenca e Donatorëve rezultoi e suksesshme, pasi u mblodhën 1.15 miliardë euro grante, hua, e fonde për projekte zhvillimi nga rreth 100 vende.

- PUBLICITET -

 

Mëngjesin e sotëm pas një ditë shumë të ngarkuar, Edi Rama e ka nisur me një fotoalbum nga takimet që zhvilloi dje dhe sigurisht Konferenca e Donatorëve ku falenderon shtetet që kontribuuan për Shqipërinë.

 

Kreu i ekzekutivit shqiptar shfaqet i qeshur dhe i lumtur në krah të Presidentes së KE-së, Ursula von der Leyen, Këshillit Europian, Komisionerit të Zgjerimit e ministrit të Jashtëm italian Luigi Di Maio.

- PUBLICITET -