Stuhia “Ciara”, që ka prekur një pjese te mire te Evropës me erëra të forta dhe reshje të dendura shiu.

 

Sa i përket temperaturave, deri të premten në Shqipëri do të mbeten të larta, ndërsa e shtuna do sjellë rënie të temperaturave në mëngjes, që zbresin deri në -4 në zonat malore.

 

Dita e premte do sjellë sasi më të konsiderueshme të reshjeve të shiut, me intensitet mesatar, ndërsa në zonat malore do të kemi reshje dëbore.