Basha nuk njeh ministrat e qeverisë dhe ngec para gazetares: Me emra dhe mbiemra jo! Fevziu ia plas të qeshurit (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se nuk i njeh të gjithë ministrat e qeverisë aktuale.

I pyetur nga gazetarja e “Opinion”, e cila kishte dalë në terren për të pyetur njerëzit dhe për të parë se sa mirë i njohin ata ministrat e që rastësisht takoi Bashën, kreu i PD-së na bëri mjaft konfuzë me përgjigjet e tij.

Pjesë nga biseda

Gazetarja: Kë njihni nga ministrat në foto.

Lulzim Basha: Të gjithë.

Gazetarja: Të gjithë?

Lulzim Basha: Sigurisht.

Gazetarja: Cilin?

Lulzim Basha: Ju e dini që i njoh të gjithë apo jo? Keni dalë që të pyesni njerëzit. Prit tani që të jemi të saktë. Me emër dhe mbiemër nuk i njoh të gjithë as unë.

Më pas kryedemokrati u largua duke qeshur, ndërsa kjo situatë u komentua edhe në studion e emisionit “Opinion”. Ishte i pari gazetari Blendi Fevziu i cili shpërthen në të qeshura teksa përsëriste fjalët e Bashës. “E kapi rastësisht se janë këto kohët që Basha po bën një super PR dhe ecën rrugëve, ahahhahaha,” – tha Fevziu dhe kërkoi ta rishikonte videon.

“Ky nuk është kompliment për Lulzim Bashën, sepse duhet t’i njohë mirë armiqtë,” – tha Mira Kazhani.

“Ai ndoshta s’i konsideron armiq ata, por kjo është e tmerrshme. Nëse një kryetar opozite nuk njeh ministrat tregon se ata nuk janë fare në “radar”, – tha Fevziu.

VIDEO:

TE TJERA