“Një si ty se kemi në Itali” – Alketa Vejsiu tregon çfarë i tha Maria De Fillippi në ëndërr: Isha në Hawai me…

178

Alketa Vejsiu ishte prezantuesja e parë shqiptare që ishte në Sanremo, ku prezantoi në krah të prezantuesit italian, Amadeus.

- PUBLICITET -

E ftuar në “Opinion”, Vejsiu ka tregua se si arrtit të shkonte në festivalin italian, ndërsa tha se e gjithë indicia kishte qenë nga një ëndërr.

 

 

Prezantuesja ka treguar se ishte në Hawai, ku në ëndërr i kishte dalë Maria De Filippi dhe se kjo bëri që ajo ta ndiqte seriozisht ëndrrën e saj.

Si arritët të shkonit në Sanremo?

Alketa Vejsiu: Unë shkova atje si Alketa që kishte një ëndërr. Tre vite më parë pashë një ëndërr në Hawai dhe në ëndrrën time më doli Maria De Filippi dhe më tha “çfarë bën ti në Shqipëri ti duhet të vish në Itali se ne një si ti nuk e kemi” dhe unë e kam mbajtur sekret se mendova se mos nuk bëhej Sanremo dhe do dukej qesharake e gjithë historia.

I them bashkëshorti kam parë një ëndërr të çuditshme dhe më thotë që unë kur të kam njohur, 20-vjeç ti kishe ëndërr të shkoje te” Amici”, pse e le? Dhe unë e mora seriozisht.

- PUBLICITET -