Gazetarja tmerrohet teksa raporton live, gjarpri në qafë i pickon mikrofonin, e reja ngrin në vend nga frika

Një video me gjarpër është bërë virale në rrjet. Reporterja australiane Sarah Caëte poraportonte live me një gjarpër rreth qafës.

Në një moment kur ajo po fliste, gjarpri u “provokua” dhe sulmoi mikrofonin duke i dhënë disa kafshime të shpejta.

Në një intervistë në emisionin e mëngjesit Australian Today Today ’, gazetarja Cawte tregoi prapaskenat e skenës që e tmerroi.

“U frikësova sepse dora ime ishte aq afër vendit ku po gjarpri po kafshonte. Ishte shumë e frikshme! Sapo mbarova raportimin i thashë kujdestarit “Ma hiq, ma hiq shpejt! Nuk e dua më!”, -tha gazetarja.

Burimi: Corriere.it

TE TJERA