Pas 50-vitesh fejesë, çifti vendos t’i japë fund beqarisë

Asnjëherë nuk është vonë për martesë nëse në altar shkon me personin e zemrës. Dëshmi janë ky çift italian, Mario Gigli dhe Maria Canu, të cilët kurorëzuan dashurinë pas 50 vitesh fejesë.

Mario sapo kishte lënë pas një martesë, ndërsa ajo ishte 20 vite më e re dhe me origjinë sarde. Të dy u takuan në Milano në 1972, ku Maria ishte shërbyese. Ata dhe ranë menjëherë në dashuri.

Tani kanë vendosur se është koha të ndërmarrin hapin e madh: të martohen. Dhe kështu, Maria në moshën 71 vjeç dhe Mario 92 vjeç, pas gati një gjysmë shekulli fejesë, u paraqitën para këshilltarit të bashkisë dhe i thanë “PO” njëri-tjetrit.

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura dhe rrugët, sheshet rikrijojnë atmosferën e Krishtlindjes, lumturisë dhe dashurinë e vërtetë…   Ka vende ku dekorimet...

Emigrantët kthehen të bëjnë dhëmbët në Shqipëri për më lirë, por nuk e besoni dot çfarë u fusin në gojë dentistët

Ndoshta edhe ju keni të afërm në emigrim të cilët i keni dëgjuar se vijnë të mbarojnë punë me dentistin në Shqipëri, pas andej...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...