Basha braktiset nga militantët, vetëm Vera nuk e lë ‘në baltë’

195

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vazhduar ditën e sotme, me postimin e një spoti të realizuar me gjyshe Verën, militanten e PD-së të cilën e “shet” dhe përdor si një qytetare të rastësishme.

Para pak ditësh Basha ndihmoi Verën për të bërë pazarin duke blerë perime në një nga tezgat e Tiranës por menjëherë pas kësaj në media doli lajmi që gjyshe Vera nuk është një qytetare e rastësishme, por militante e flaktë e PD-së e cila shfaqet në shumë protesta dhe takime të organizara nga PD.

Edhe pas kësaj Basha nuk ka turp por vazhdon ende lojën e tij po me të njëjtin personazh. Mesa duket gjyshe Vera është e vetmja militante e PD-së që pranon të bëhet pjesë e spoteve të Bashës.

Në pamundësi për të realizuar video me qytetarë të zakonshëm, Luli ka vendosur t’I “pij lëngun” deri në pikën e fundit Verës duke shpresuar që të paktën militantët e tij t’i afrohen. Lexo.al/