Përkeqësohet moti me shtrëngata dhe reshje intensive shiu, ja çfarë na pret ditën e sotme

Parashikimi i motit:

Sot (e martë, dt. 04) priten reshje mesatare në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa të dobëta në qarqet e tjera.

Në qarqet Shkodër dhe Kukës, reshjet do të arrijnë lokalisht deri intensive, ndërsa në qarkun Lezhë deri mesatare.

Reshjet në qarqet veriore do të shoqërohen me shtrëngata, dhe në verilindje të vendit ato do të jenë në formë dëbore.

Temperatura: Sot (e martë, dt.04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 17 °C

në vendet e ulëta: 7 / 17 °C

në vendet malore: 2 / 13 °C

Era: Sot (e martë, dt.04) era do të fortësohet gradualisht, sidomos në bregdet dhe në terrenet malore veriore, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 50km/orë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME