E TURPSHME, SOT DITA BOTERORE KUNDER KANCERIT POR BASHKIA SHKODER NUK I VE RENDESI

Sot është dita botërore kundër kancerit ku në të gjithë botën por edhe në vendin tonë organizohen marshime ndërgjegjësuese ndaj kësaj sëmundjeje.

 

Një gjë e tillë është bërë edhe në tiranë ditën e sotme por në shkodër duket se kjo datë është harruar nga bashkia Shkodres e cila nuk ka organizuar asgjë në lidhje me këtë ditë ku e gjithë bota synon nërgjegjsimin dhe sensibilizimin masiv.

 

Duket se kryetarja e bashkise Voltana Ademi ka “pune shume me te rendesishme” se kaq ndaj edhe as qe i ka rene ndermend te merret me kete pune.

TE TJERA