HYRJELAJMEPOLITIKËDeputeti thotë se Tahiri paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Socialiste

Deputeti thotë se Tahiri paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Socialiste

Deputeti Lefter Maliqi u shpreh se Saimir Tahiri pas dënimit nga gjykata me lobimin në SHBA që ka filluar ka nisur luftën brenda llojit, pasi është i zhgënjyer nga kryeministri Edi Rama.

“Mua më vjen mirë që ka filluar lufta brenda llojit dhe meqë mori këtë dënim kërkon të takohet me strukturat e SHBA-së, Saimir Tahiri ka një zhgënjim nga Rama dhe një luftë me Veliajn, ka filluar një përplasje mes palëve, ju shërben socialistëve.

Jam i bindur, që kjo duhet pastruar dhe të vijnë figura të reja të PS-së. Është paguar 20 mijë euro” – deklaroi Maliqi në Report Tv.

TE TJERA

spot_img